Klub Detektywa Pozytywki

W tym roku szkolnym powstał przy bibliotece KLUB DETEKTYWA POZYTYWKI. Inspiracją do powstania klubu były książki Grzegorza Kasdepke: ”Detektyw Pozytywka”,” Przygody detektywa Pozytywki”,” Nowe kłopoty detektywa Pozytywki”, “ Wakacje Detektywa Pozytywki”.” Pamiątki detektywa Pozytywki” oraz książki z serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” szwedzkich autorów: Martina Widmarka i Heleny Willis. Klubowiczami są wszyscy uczniowie, którzy lubią czytać i rozwiązywać logiczne zagadki detektywistyczne.

W trakcie cyklicznych spotkań (w każdy poniedziałek) wspólnie czytamy ciekawe historie o przygodach słynnego detektywa. W każdej przygodzie ukryta jest logiczna zagadka do rozwiązania. Po przeczytaniu wspólnie zastanawiamy się nad jej rozwiązaniem, a potem wykonujemy różne prace plastyczne do każdej zagadki.

Zapraszamy na spotkania klubu!

Opiekunem klubu jest: mgr Katarzyna Stącel

Jeśli chcesz poznać Detektywa Pozytywkę zajrzyj tu: http://www.detektywpozytywka.pl/