Szkolny konkurs recytatorski dla uczniów klas I-III

Konkursy recytatorskie w szkole podstawowej są już tradycją i mają na celu: rozwijanie zainteresowań poezją, pobudzanie wyobraźni i ekspresji słownej, uwrażliwienie na piękno otaczającego świata oraz kształtowanie potrzeby uczestnictwa w kulturze i właściwego jej odbioru. Tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem „HUMOR W POEZJI DZIECIĘCEJ”. Wzięło w nim udział 14 uczniów z klas I-III. Poziom konkursu był bardzo wysoki i jury miało „trudny orzech do zgryzienia”, by wyłonić zwycięzców. Na poziomie klas I jury przyznało dwa pierwsze miejsca ex aequo dla: Bartosza Szynkowskiego z kl. I a i Emilii Kurek z kl. I  Na poziomie klas II i III I miejsce zajęła Patrycja Kania z kl. II b. Gratulujemy zwycięzcom. Patrycja Kania z kl. II b będzie reprezentowała naszą szkołę w X MIEJSKIM  KONKURSIE POETYCKIM  DLA UCZNIÓW KLAS II –III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. Szkolny konkurs recytatorski przygotowały panie: mgr. J.Grygiel i mgr H.Miś.

Pełna lista zwycięzców

Na poziomie klas I jury przyznało dwa pierwsze miejsca ex aequo dla:

• Bartosza Szynkowskiego z kl. I a i Emilii Kurek z kl. I

Na poziomie klas II i III

• I miejsce zajęła Patrycja Kania z kl. II b,
  • II miejsce przypadło Karolinie Borosz z kl. III c,
  • III miejsce ex aequo Mateusz Krawczyk z kl. II a i Oliwia Wrodarczyk z kl. III b.

Gratulujemy zwycięzcom!