Lekcje - j. polski (klasy 5-8 pani Pulsakowska - Sorychta )

GEOGRAFIA- lekcje klasy 5-8 (tydzień2)

GEOGRAFIA- lekcje zdalne.

Witam wszystkich i zapraszam do odkrywania tajemnic świata:

l  Klasa 8a

Proszę w tym tygodniu zapoznać się z problemami Amazonii. Przeczytajcie temat z podręcznika, możecie też zaglądnąć na stronę: epodęczniki.pl (Kształcenie ogólne- Szkoła podstawowa- Geografia-Lasy równikowe).

Zainteresowanym polecam filmy google, szczególnie „Amazonia w ogniu- fake newsów”.

Na tej podstawie wykonajcie zadanie w zeszycie:

1. Jakie zagrożenia dla życia na Ziemi wiążą się ze zjawiskiem stałego zmniejszania się powierzchni lasów Amazonii?

l  Klasa 7a

W tym tygodniu powtarzamy wiadomości o przemyśle Polski:

1. Temat: „Przyczyny i skutki restrukturyzacji przemysłu po 1989r”. ( Proszę przepisać do zeszytu tabelę ze str. 135).
  2. Temat na środę:: „Polskie przedsiębiorstwa na arenie międzynarodowej”.

Zainteresowanym polecam stronkę : epodręczniki.pl (Kształcenie ogólne- Szkoła podstawowa-Geografia-Zmiany w przemyśle Polski).

l  Klasy 6a,6b,6c:

Proszę wpisać do zeszytu temat na środę (kl.6a- temat na czwartek): „Turystyka w Europie Południowej”.

Po przeczytaniu z podręcznika zastanówcie się jaką atrakcję turystyczną chcielibyście zobaczyć (gdy minie epidemia) i dlaczego? Napiszcie to krótko w zeszycie.

Osoby zainteresowane mogą wejść na stronkę epodręczniki.pl (Kształcenie ogólne -Szkoła podstawowa -Geografia -Europa Południowa- kultura śródziemnomorska,turystyka)

l  Klasy 5a,5b,5c:

Proszę w pisać temat na środę: „ Krajobraz lasów strefy równikowej i umiarkowanej”.

Następnie przeczytajcie temat z podręcznika i porównajcie oba rodzaje lasów (Jakie są podobieństwa i jakie różnice? Jak myślicie, z czego wynikają?)

Zainteresowani mogą zaglądnąć na stronkę: epodręczniki.pl (kliknij na: Kształcenie ogólne, potem na: Szkoła Podstawowa, następnie: Geografia i odszukaj tematy o lasach równikowych i lasach strefy umiarkowanej)

Pozdrawiam:D