Lekcje - j. angielski Pani Beata Kubica

J. angielski– Pani Beata Kubica

Szanowni Rodzice, Kochane Dzieciaki i Młodzieży klas 2a, 2b, 2c, 3a, 3b, 6a, 6b, 6c, ufff……
Wykorzystajmy ten czas przymusowego pobytu w domach i pobawmy się językiem angielskim.
W Waszych ćwiczeniach jest specjalna zdrapka, pod którą znajduje się kod do strony internetowej dedykowanej poszczególnym klasom. Jeśli już ktoś z tego narzędzia skorzystał i zalogował się – wspaniale! Jeśli jednak jeszcze tego nie zrobiliście to właśnie teraz jest ku temu najlepszy czas.
Po zalogowaniu pojawi się strona tytułowa z czterema modułami. Proponuję zacząć od pozycji Gry (Games). Gry były już wcześniej testowane w czasie lekcji, jestem pewna, że uczniowie świetnie sobie z nimi poradzą. Na razie proszę się skupić na zrealizowanych rozdziałach. Powtarzanie poznanych słówek na pewno wyjdzie wszystkim na dobre????
Polecam również stronę internetową:
Wybieramy zakładkę Vocabulary (Słownictwo), klikamy na ikonkę z wybraną kategorią: słownik obrazkowy, gry typu memory, zgadywanki itp. I szalejemy! Gwarantuję świetną zabawę nie tylko dla młodszych.

Kochani Uczniowie klasy 8a (pozdrawiam również drugą grupę),
Znając Was, widzę oczami wyobraźni jak studiujecie repetytorium w pocie czoła i pewnie już opanowaliście materiał od deski do deski???? Dlatego proponuję Wam, dla przegonienia nudy, sięgnąć do pożytecznych ćwiczeń ze stron internetowych i codziennie zrobić kilka testów na słownictwo, gramatykę i czytanie ze zrozumieniem (odpowiedzi są pod testami, można sprawdzić swoje umiejętności).
Czytanie ze zrozumieniem:

- wybieramy zielony kwadracik A1, jeśli zabraknie z tego poziomu to A2

Gramatyka:

- wybieramy A1
SÅ‚ownictwo:

- wybieracie dowolną kategorię i do dzieła!

Szanowni Rodzice i Dzieciaki z klasy 4a,
Zapraszam do gier ze strony anglomaniacy.pl, o której napisałam wcześniej, ale zachęcam również do gier językowych ze strony: https://englishflashgames.blogspot.com/2008/05/colours-game.html
Po lewej stronie jest lista VOCABULARY GAMES, z której możecie wybrać i przetestować grę. Co prawda objaśnienia do gier są w języku angielskim, ale jak Was znam, Bystrzaki, to świetnie sobie z tą przeszkodą poradzicie????
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Wasza Pani od angielskiego – Beata Kubica ????