Otwarta szkoła 13.11.2012

13 listopada 2012 r. odbyło się naszej szkole pierwsze spotkanie w ramach bytomskiego projektu: „Choć kocham swoje przedszkole, od września do szkoły iść wolę”. Rodzice pięciolatków wraz ze swoimi dziećmi mieli okazję poznać ofertę naszej szkoły i zobaczyć, jakie możliwości daje wykorzystane na zajęciach tablicy multimedialnej.
Dzieci z zaciekawieniem kolorowały dotykiem wyświetloną na ekranie ilustrację znakomicie radziły sobie z dodawaniem liczb, za co w nagrodę pojawiała się na tablicy uśmiechnięta buźka.
Największe zainteresowanie wzbudziła jednak sala zabawa, w której dzieci spędziły czas bawiąc się z paniami Ewą Janik i Joanną Henkel – nauczycielkami edukacji wczesnoszkolnej – chustą animacyjną, podczas gdy ich rodzice wysłuchali informacji na temat dojrzałości sześciolatka do podjęcia nauki w szkole. Prelekcję przygotowała i poprowadziła pani Bożena Prus – Kot – pedagog szkolny, na co dzień służący pomocą dzieciom rodzicom w rozwiązaniu szkolnych problemów.