Warsztaty plastyczne "WirujÄ…ce farby"

3 czerwca 2014r. w naszej szkole odbyły się niezwykłe warsztaty plastyczne pt.: ,,Wirujące farby" . W trakcie zajęć uczniowie poznali różne sposoby malowania z wykorzystaniem różnorodnych przyborów, dowiedziały się o istnieniu niewidzialnych sił fizycznych: grawitacji i odśrodkowej; obserwowały ich działanie i efekty, uświadomiły sobie dlaczego trzeba mocno trzymać się na karuzeli.

Następnie poszczególne klasy I-III miały okazję tworzyć swoje dzieła sztuki za pomocą kolorowych farb. Własnoręcznie przygotowane prace trafiały do ,,kręciołka’’, a tam dzięki działaniu siły odśrodkowej zamieniały się w niezwykłe obrazy. Uczniowie poznali prawdziwą radość tworzenia! A stworzone przez nich dzieła były magiczne!