Sprzątanie świata

„Sprzątanie Świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Od 1994 roku, w trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi – wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzone są działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling, a także wyszukiwane i w miarę możliwości usuwane dzikie wysypiska.

W naszej szkole klasy czwarte wraz z wychowawcami postanowiły włączyć się w ogólnopolską akcję na rzecz ochrony środowiska i bardzo dzielnie sprzątały teren wokół szkoły.

Sprzątanie Świata - Polska = razem możemy więcej!