Zmarł Lucjan Lis

ll

28 stycznia 2015 r. zmarł Lucjan Lis. Lucjan Lis to jedna z wielkich legend polskiego kolarstwa szosowego. Sportowiec urodzony w Bytomiu największe sukcesy święcił w rywalizacji drużynowej. To w tej konkurencji zdobył srebrny medal na igrzyskach olimpijskich w Monachium. Pan Lucjan był absolwentem Szkoły Podstawowej nr 10, która po likwidacji (rejony SP 10) została przejeta przez naszą szkołę. Więcej czytaj w historii szkoły...

Były zawodnik Ruchu Radzionków może także pochwalić się złotem (Barcelona 1973) i brązem (Mendrisio 1971) na mistrzostwach świata w jeździe drużynowej na czas. Do tego należy dołożyć m.in. drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu Dookoła Bułgarii, a także zwycięstwo w generalce Tour de Pologne w 1973.