Wiosenne szantowisko 2015 w MDK nr 1 w Bytomiu

10 czerwca 2015r. zespół „Na fali” wspaniale zaprezentował się na scenie Miejskiego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu, gdzie odbył się Wojewódzki Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Wiosenne szantowisko 2015”.

W skład zespołu wchodzą dziewczyny z kl. IV i V : Wiktoria Bogunia, Julia Bonk, Paulina Knop, Wiktoria Kukowiecka, Martyna Moj, Alicja Rak, Kamila Siuda, Laura Wójcik oraz Paulina Zgaślik.

Uczennice - przygotowane pod kierunkiem pani mgr Aleksandry Jóźwik - wykonały utwór „Przechyły” autorstwa Pawła Orkisza. Zespołowi na gitarze akompaniowała pani mgr Katarzyna Stącel.

Zmagania konkursowe odbyły się w trzech kategoriach wiekowych: uczniów klas I-III i IV-VI szkół podstawowych oraz uczniów gimnazjów. Poziom artystyczny był bardzo wysoki. Młodzi szantymeni mieli niełatwe zadanie, bo występ a’capella lub z akompaniamentem „na żywo”.