Uroczyste otwarcie nowej pracowni przyrodniczej

3 pażdziernika 2016r. odbyło się uroczyste otwarcie nowej pracowni przyrodniczej w naszej szkole. Uczniowie klasy IIIb oraz klas IV-VI pod kierynkiem pań: mgr Anny Kalyty, mgr Ewy Janik, mgr inż. Beaty Turos oraz mgr Aleksandry Jóźwik - przygotowali program artystyczny "Z przyrodą za pan brat".

Gośćmi na uroczystości byli: Prezydent Miasta Bytomia - Damian Bartyla, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach - Andrzej Pilot, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bytomiu - Mariusz Janas, Radny Rady Miejskiej w Bytomiu - Marek Wilk, Naczelnik Wydziału Edukacji UM w Bytomiu - Aldona Kopczyńska, Starszy Wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Gliwicach - Mirosław Papiernik, Kierownika Zespołu Ochrony Przyrody, Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowotnej WFOŚ i GW w Katowicach - Ewa Cofała, Kierownik Referatu Ekonomicznego WE w Bytomiu - Bożena Gawrońska-Froń, Inspektor Wydziału Edukacji UM w Bytomiu - Wioletta Kazior-Klimowicz, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 23 w Bytomiu - Ilona Szeliga, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Bytomiu - Grażyna Dyszy oraz Przedstawiciel Rady Rodziców - Izabela Rak, jak również nauczyciele oraz uczniowie.

W naszej szkole powstał program edukacji ekologicznej, którego nazwa widniała na dekoracji: „Z przyrodą za pan brat”. Jego zadaniem jest nie tylko podniesienie świadomości ekologicznej, ale przede wszystkim aktywizacja uczniów na rzecz ochrony środowiska naturalnego. W ramach programu powstała eko-hodowla, ekopunkt i rozpoczął swoją działalność Klub Młodego Ekologa.

Niewątpliwie w realizacji tego programu oraz poznawania przyrody pomoże naszym uczniom nowoczesna sala wyposażona w multimedialny sprzęt oraz fachowe pomoce dydaktyczne. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz władz naszego miasta. Dzięki środkom finansowym w wysokości 24 517 zł 69 gr ( z czego 19 017zł 80gr stanowi dotacja WFOŚ i GW w Katowicach, 3 677 zł i 88 gr nagroda w konkursie „Zielona Pracownia Projekt”) oraz kwocie 1822 zł 01 gr otrzymanej z Gminy) nasi uczniowie będą mogli korzystać z profesjonalnych pomocy naukowych i uczyć się w nowej pracowni ekologicznej.

Wszystkim zaangażowanym w realizację projektu "Zielona Pracownia 2016"

składamy serdeczne podziekowania!